PRŮBĚH

Čtvrtý ročník se konal 13. - 14. května.

Akce se zúčastnilo celkem 9 týmů a 4 jednotlivci tvořící desátý tým.

Novinkou byla nápovědní Android aplikace, která se celkem osvědčila. Jedinou chybou bylo mazání při natočení telefonu. Zkusíme do příště doladit ;)

Cílem týmů bylo získat lék proti šířící se nemoci (viz novinové články níže).

Na začátku bylo týmům puštěno úvodní video, oznamující, že lék se nachází v jiné základně, tedy je potřeba se k ní nepozorovaně dostat.

Po krátké seznamovací hře a vysvětlení pravidel začala z ničeho nic v místnosti pípat morseovka, a tak se zmatené týmy chopily papírů a psacích potřeb a začaly luštit.

Na sedmnáctikilometrové trase čekalo 18 šifer, s kterými si musely týmy poradit.

Během hry začala působit nemoc, takže někteří členové týmu nemohli používat ruce či oslepli. Cílovou aktivitou bylo míchání léku z ingrediencí podle receptu.

Vítězem čtvrtého ročníku se stal tým složený z jednotlivců (Odpadávající neohroženci), který tak ukradl zlatý hattrik Labilní invenci, která skončila na místě druhém. Jako třetí se umístil tým Lopuch. Gratulujeme!

Dokončit se postupně podařilo devíti týmům.

Počasí bylo celkem fajn, akorát občas zapršelo. Pro některé týmy byla trasa krátá a šifry lehké (slibuji, že příští ročník budou o něco těžší), tak stráviliy noc povídáním, posezením v hospodě či hraním deskových her.

Akce se vydařila :)