O CO JDE?

NASH je akční šifrovací hra konající se v Neratovicích a okolí pravidelně dvakrát ročně - na jaře a na podzim.


CÍL HRY A PRŮBĚH

Cílem týmů je projít co nejrychleji přes všechna stanoviště až do cíle. Na stanovištích na Vás čekají šifry, které porazíte svými znalostmi a dobrými nápady. Správně vyluštěná šifra Vám ukáže, kde se nachází další stanoviště. Dále se můžete těšit na několik akčních nebo netradičních úkolů.


NÁPOVĚDY

Abyste se na nějakém stanovišti příliš dlouho nezasekli, můžete si počkat na nápovědu. Každé stanoviště má vlastní kód, který při příchodu zadáte do nápovědní Android aplikace. V tu chvíli se Vám začne odpočítávat čas do zaslání nápověd. První nápověda Vás jen lehce popostrčí, poslední nápověda Vám již prozradí princip šifry. Díky tomuto systému může každý tým (dříve či později) dorazit do cíle.


OBTÍŽNOST HRY

Hra je určena primárně pro začátečníky a středně pokročilé týmy. Nebojte se dorazit, i když s šifrovačkami ještě  nemáte žádné zkušenosti. Nabízíme dvě obtížnostní kategorie - začátečnickou a pokročilou. 

Začátečníci - Méně šifer (10-15) a jsou jednodušší. Navíc nápověda ke každé šifře dorazí do půl hodiny.

Pokročilí - Čeká Vás více šifer (15-20) a navíc delší nápovědní časy.


PRAVIDLA HRY

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Hráči musí být buď starší 15 let, nebo v týmu musí být hráč starší 18 let. Výjimky lze řešit domluvou. 

Během hry se smíte pohybovat pouze pěšky, nebo využívat MHD.

Je nutné projít všechny stanoviště a ve správném pořadí. Není možné vyzvednout náhodně nalezenou šifru před vyluštěním předchozí šifry.

Je zakázáno radit se s lidmi mimo Váš tým.

Tým se nesmí během hry dělit.

Kromě psacích potřeb a šifrovacích pomůcek je povoleno používat internet, GPS, mapy a jiné aplikace ve vašem telefonu.

Hrajte fair play!

Pro lepší představu o akci se doporučujeme kouknout do archivu na starší ročníky.