2.ROČNÍK

Druhý ročník noční šifrovací hry je za námi.

Akce se zúčastnilo celkem 9 účastníků, kteří byli na místě rozděleni do tří týmů. Byly stručně vysvětleny pravidla hry, každý tým dostal první šifru a hra tak mohla v 17. 15 začít. Z každé šifry musel tým přijít na to, kde se nachází následující stanoviště (kterých bylo celkem šestnáct). Postupně též účastníci získávali úryvky ze záhadného příběhu.

Nejednalo se jen o známé šifry (jako je Morseovka či Šnek), většina z nich byla netradičních, například obrázky zastávek metra v Praze či kódování podle QWERTY klávesnice.

Abychom neotestovali jen mozkové buňky účastníků, některá stanoviště byla umístěna na zajímavých místech. Hned pro druhou šifru si museli týmy vylézt na 10 metrů vysoký strom, třetí byla nalepena na závorech, a tak nezbývalo nic jiného než počkat na přijíždějící vlak. U sedmé šifry se museli týmy rozhodnout, jestli budou obcházet řeku přes most (cca 8 km cesta), nebo se mezi nimi najde odvážlivec, který řeku přeplave.

Tým ve složení MiŠaf, Gumí a Kostička jasně vedl celou hru a podařilo se jim ji dokončit ve vynikajícím čase 5 hodin 27 minut. Další dva týmy soupeřili o druhé místo a nakonec byl časový rozdíl mezi nimi pouhých šest minut (oba dorazili kolem jedné ráno).

Přestože bylo hlášeno špatné počasí, tak nakonec svítilo sluníčko a myslím si, že všichni účastníci si hru patřičně užili.